طراحی سایت سازمان منطقه آزاد کیش

طراحی واسط کاربری ۱۳۹۴

مخاطبان مختلف، نیازهای متفاوت

وب‌سایت منطقه آزاد کیش دارای چهار بخش خبری، گردشگری، سازمانی و اقتصادی است که در واقع هر کدام از این بخش‌ها، سایتی مجزا با امکانات ویژه خود هستند. این بخش‌ها با طراحی یکپارچه در کنار هم قرار گرفته‌ و هر سایت نیازهای گروه خاصی از مخاطبان را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، یک صفحه اینترو به عنوان صفحه اصلی این سایت طراحی شده که دسترسی آسانی برای همه مخاطبان به هر کدام از این چهار بخش ایجاد می‌کرد.

طراحی یکپارچه

همانطور که در بالا اشاره کردیم سایت کیش از چهار بخش مختلف با مخاطبان مختلف تشکیل شده است. پورتال گردشگری به رفع نیازهای مسافران جزیره کیش می‌پردازد و پورتال اقتصادی اطلاعات مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی در جزیره را پوشش می‌دهد. پورتال سازمانی در راستای اهداف دولت الکترونیک ایجاد شده و به ارائه خدمات مرتبط به سازمان منطقه آزاد کیش به صورت آنلاین می‌پردازد و در بخش پورتال خبری، امکانات مورد نیاز برای خبررسانی و پوشش رویدادهای خبری جزیره ایجاد شده است. با توجه به اهداف مختلفی که برای این بخش‌ها تعریف شده بود، لازم بود که یک زبان طراحی واحد برای سایت ایجاد شود تا همه این بخش‌ها در کنار هم هویت یکسانی داشته باشند.

ایده اصلی در طراحی واسط کاربری این بود که فضای سایت تداعی گر فضای جزیره کیش باشد. از این رو با الهام گیری از المان‌های زیست بوم جزیره کیش و استفاده از رنگ‌های زیبای این جزیره، سایت منطقه آزاد کیش را طراحی کردیم.